TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast
Viljandi kultuuriakadeemias saab Tartu Ülikooli kvaliteedimärgiga kõrghariduse, omakultuurilise enesetunnetuse ja tugeva identiteeditunde, mitmekülgse loovuse ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks!
Viljandi õppimiskohana on nauditav alternatiiv akadeemilise Tartu ja rutaka Tallinna kõrval, kus Eestis ja rahvusvahelisel areenil tunnustatud loomeinimeste käe all õpetatakse erialasid, kus on ühendatud:
- pärimus ja tänapäev,
- rahvuslikkus ja rahvusvahelisus,
- teadus- ja kunstiloome,
- teooria ja praktilised lahendused.
Õpetatavad erialad on loomingulised ning nende läbimisega omandatakse mitmekülgsed humanitaar- ja kõrgtehnoloogilised teadmised. Akadeemias saab õppida viiel rakenduskõrghariduse õppekaval ja neljal magistriõppekaval.
Rakenduskõrgharidusõpe
Magistriõpe
Õppekava |
---|
Kultuuripärandi loovrakendused |
Kunstide ja tehnoloogia õpetaja |
Heli- ja visuaaltehnoloogia (inglise keeles) |
Folkloristika ja pärandirakendused (inglise keeles) |
Omanäoliselt kavandatud õppetöö ja tudengite lõputööd avardavad rahva kultuuriteadlikkust, muutes kogu Eesti haridus- ja kultuurielu mitmekesisemaks. Tudengite lõputööde hulgast võib leida lavastusi, kontserte, näitusi, sündmusi, elulooraamatuid, tantsu- ja muusikaetendusi. Rahvusliku tekstiili eriala üliõpilased esitlevad oma lõputöid näiteks traditsioonilisel moeetendusel OmaMood ja kultuurikorralduse eriala tudengid töötavad suursündmuste nagu Pimedate Ööde Filmifestivali ja Tallinn Music Week juures.
Üliõpilaselu Viljandis on kirev ja hoogne – akadeemia tudengid omandavad ühistegemise oskusi ja praktikakogemusi aktiivselt juba õpingute ajal, panustades sündmustesse nagu:
- Omakultuuriakadeemia avalik loengusari,
- Tantsunädal,
- Made kontserdisari,
- Noore muusiku kool,
- Noore meistri kool,
- Tudengite Teatripäevad,
- Finale.
Lisaks tegeleb akadeemias segakoor ja rahvatantsurühm. Viljandi kultuuriakadeemia annab oma panuse ka suurematesse linna kultuurisündmuste korraldamisse nagu Viljandi kitarrifestival, Hansapäevad, Viljandi pärimusmuusika festival ning maakonna laulu- ja tantsupidu.
Akadeemia lõpetajad on edukad Eesti kultuurielu kujundajad, töötades nii loomeasutuste juhtidena, haridusasutustes loomeõpetajate ja huvialajuhtidena, kultuuriministeeriumis, televisioonis kui teatris. Meie vilistlaste hulka kuuluvad kultuurikorraldaja ja muusik Mari Kalkun, näitekirjanik ja saatejuht Jim Ashilevi, näitleja ja muusik Mari Pokinen, helilooja Tauno Aints, muusikud Jalmar ja Sandra Vabarna, Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar, koreograaf Jüri Nael, muusik Tanja Mihhailova, näitlejad Tõnis Niinemets, Taavi Tõnisson, Adeele Sepp, Saara Kadak jpt. Kooslustest on tuntumad Vägilased, Trad.ATTACK!, Paabel, Rootoro, Curly Strings, Svjata Vatra, Untsakad, Must Kast, Cabaret Rhizome, kui nimetada vaid jäämäe veepealset osa.