DoRa lühiajalised välisvisiidid
DoRa 8 programm - Eesti noorteadlaste lühiajalised välisvisiidid
Programmi koordineerib SA Archimdes.
TOETUSE EESMÄRK:
ESF DoRa tegevuse 8 „Noorteadlaste osalemine rahvusvahelises teadmisteringluses“ eesmärgiks on luua Eesti magistrantidele, doktorantidele (või kelle PhD kaitsmist pole möödas rohkem kui 5 aastat), noortele teadlastele ja õppejõududele (35 a kaasaarvatud) tingimused teadmiste ja kogemuste rahvusvaheliseks vahetuseks ning uute teadusalaste kontaktide tekkeks. Toetatakse välismaal toimuval rahvusvahelisel erialasel konverentsil, seminaril või kursusel osalemist ja teisi õppe- ja teadustööga seotud tegevusi (nt. raamatukogus töötamine, labori kasutamine, õppematerjali arendamine, töö juhendajaga, välistöödel osalemine, konsultatsioonid). Ürituse teema peab olema stipendiaadi uurimistööga tihedalt seotud.
* Stipendiumi võivad kasutada DoRa (tegevus 9) välisüliõpilased. Stipendiumi ei saa kasutada samaaegselt teiste mobiilsustoetustega (Kristjan Jaak, Erasmus, DoRa tegevused 6 ja 7, doktorikoolid) ega taotleda ühe lähetuse jooksul mitme riigi külastamiseks.
TÄHTAEG & TAOTLUSE ESITAMINE:
Taotlused esitada elektroonselt aadressil margot.must [ät] ut.ee ja paberil (peamaja, kab 207) hiljemalt iga kuu 3. kuupäevaks. Otsus stipendiumi määramise kohta tehakse akadeemia siseselt iga kuu 10. kuupäevaks ning valitud kandidaatide nimed edastakse TÜ koordinaatorile Kadri Orulale. TÜ kinnitatud nimekirjad eistatakse SA Archimdesele, mis omakorda võtab kõigi stipendiaatidega isiklikult ühendust ning sõlmib isiklikud stipendiumilepingud. Taotlus tuleb esitada arvestusega, et alates kuu 10. päevast on ürituse toimumiseni jäänud vähemalt 4 nädalat.
TINGIMUSED:
Stipendiumit saavad taotleda magistrandid ning teadlased ja õppejõud, kes ei ole vanemad kui 35 aastat (kaasa arvatud) või kelle doktoritöö kaitsmisest pole möödunud üle 5 aasta, erandkorras võivad stipendiumi taotleda ka põhiõppe üliõpilased.
Toetatakse 3-21 päeva kestvaid välislähetusi (kokkuleppel võib lähetuse kestus olla lühem, eeldusel, et üritus/sündmus vms kestab vähemalt 8 töötundi kohapeal), mille eesmärgiks on osavõtt rahvusvahelisest erialasest konverentsist, seminarist või kursusest.
Taotlusele kvalifitseeruvad lähetused TÜ prioriteetide järjekorras:
1. Konverentsil osalemine suulise ettekandega
2. Konverentsil osalemine stendiettekandega
3. Konverentsil osalemine
4. Seminaril, kursusel või töötoas osalemine, k.a juhul, kui käsitletavat teemat on võimalik saab seostada taotleja poolt täidetava õppekavaga
5. Raamatukogudes töötamine ja laborite kasutamine
Toetuse suurus kuni 1600 eurot taotleja kohta (taotleda võib kuni 2 stipendiumit aastas)
KAETAVAD KULUD:
Sõidukulu Eestist sihtriiki ja tagasi ühikuhindade alusel. Reis peab algama ja lõppema Eestis, välisriigis algavaid ja lõppevaid reise ei rahastata. Sõidutoetus peaks katma kõik reisikulud, sh riigisisene transport, kindlustus, viisaga seotud kulud jm. Isikliku sõiduauto (sh rendiauto) kasutamine on lubatud ainult eelneval kokkuleppel sihtasutusega Archimedes, sõidetakse lähiriikidesse ja esitatud on teekonda tõendavad kütusetšekid.
Majutustoetus ühikuhindade alusel (rahastada on võimalik 1 öö enne ürituse algust ja 1 öö pärast ürituse lõppu):
- 2-6 rahastatava päeva puhul 68 eurot öö kohta
- 7-14 rahastatava päeva puhul 52 eurot öö kohta
- 15-21 rahastatava päeva puhul 29 eurot öö kohta.
NB! Kui osavõtutasu sisaldab majutust, siis eraldi majutustoetust ei maksta! (st majutuskulu on 0). Täpsustage, mis perioodil majutus kaetakse ning kui on tarvis kulude katmist lisaööde eest, siis märkige see eraldi ära.
Päevarahad 32 EUR päevas. Päevaraha makstakse maksimaalselt 1 päev enne ürituse algust ja 1 päev pärast ürituse lõppu juhul, kui samal päeval sõitmise võimalus puudub.
Osavõtutasu kaetakse osavõtutasu hinda kajastava dokumendi alusel (arve, korraldajate poolt edastatud informatsioon vmt). Osavõtutasu võib finantseerida ka teistest allikatest, kuid selleks ei või kasutada teisi Euroopa Sotsiaalfondi (sh doktorikoolide) vahendeid. Osavõtutasu kaetakse varaseima registreerimismäära alusel. Lähetusega seotud kulusid (va osavõtutasu) ei tohi täiendavalt finantseerida teistest rahastamisallikatest (va stipendiaadi isiklikud vahendid).
Täpsem info koos näidetega.
Stipendiumi kasutamise tingimused.
ESITATAVAD DOKUMENDID
1) Elektroonselt tuleb esitada täidetud
- täidetud taotlusvorm
2) Paberil esitada:
- täidetud taotlusvorm
- üritusele registreerimise kinnitus või kutse
- üliõpilase juhendaja või õppejõu soovitus, kus on põhjendatud lähetuse eesmärk ja üliõpilase teadus/loometöö sisu
- Raamatukogu ja –välitöödel osalemise korral kinnituskiri vastuvõtva organisatsiooni ja/või välisjuhendaja, -korraldaja poolt, milles on kirjeldatud lahti välisriigi tööplaan.
Andmete edastamise järel võtab SA Archimedes stipendiaadiga ühendust, et sõlmida stipendiumi kasutamise leping.
Rahastamislepingu allkirjastamise järgselt tehakse Sa Archimedese poolt stipendiumi ettemakse otse stipendiaadi arvele.
Loe lisaks: Lepingu sõlmimisest SA Archimedesega.
Pärast lähetuse lõppemist esitab stipendiaat Archimedesele:
1. korraldaja/vastuvõtja poolt väljastatud kinnituse lepingus sätestatud üritusel viibimise kohta (tunnistus, sertifikaat, kinnituskiri);
2. originaalpardakaardid, bussi- või rongipiletid (enam ei pea esitama transpordikulude korral arvet, broneeringu kinnitust ja maksekorraldust) või bensiinitšekid (väljastatud sihtkohas või teel sinna). NB! Autoga reisimine tuleb alati eelnevalt SA Archimedesega kooskõlastada.
- Majutuse korral ei pea esitama ühtegi dokumenti (ei arvet, broneeringu kinnitust ega maksekorraldust). Tõenduseks on stipendiaadi poolt esitatud originaalpardakaartidel, rongipiletitel või bensiinitšekkidel näidatud kuupäevad.
3. Osavõtutasu arve ja maksekinnituse
4. Sisuaruande (aruandevorm on taotlussüsteemis kättesaadav peale lepingu sõlmimist).
Fikseeritud ühikuhindu kasutatakse toetuse suuruse arvestamiseks, stipendiaat võib reaalsete kulude tegemisel arvestuse aluseks olnud jaotust muuta, kui toetatud lähetuse teised tingimused (lähetuse periood, sihtkoht, ürituse olemus jm) jäävad samaks. Täpsemalt aruandlusest.
Vaata ka: Korduma kippuvad küsimused.
Kontakt TÜ VKAs: Margot Must, välissuhete juht, 435 5254, 52 78 419, kab 207, margot.must [ät] ut.ee
Kontakt TÜs: Kadri Orula, ESF programmi "DoRa" koordinaator, 737 6273, kadri.orula [ät] ut.ee
Kontakt SA Archimedeses: Carmen Raudsepp, 699 9397, carmen.raudsepp [ät] archimedes.ee