Õppehooned
TÜ Viljandi kultuuriakadeemial on õppetööks kolm hoonet: peamaja, muusikamaja ja Vilma maja.
Peamaja
Kultuuriakadeemia peamaja asub Viljandi kesklinnas, Tallinna ja Jakobsoni tänava ristmikul. Maja aadress on Posti 1.
Peamajas paiknevad loenguruumid ja spetsiaalsed õpperuumid – tantsuklassid, multifunktsionaalne black box tüüpi saal, maaliklass, arvutiklass, raamatukogu ja administratiivüksused.
Peamaja koosneb kahest osast – vana ja uus. Vana majapool on ehitatud 19. sajandil ning oli tollal ühe Viljandi linnakodaniku elumaja. Uuem osa ehitati seoses kultuuriakadeemia kolimise ja laienemisega.
Muusikamaja
Hoones asuvad lisaks õppe- ja harjutusklassidele muusikaosakonna administratiivtöötajate kabinetid, tipptasemel helistuudio ja spetsiaalselt muusikaõpinguteks komplekteeritud arvutiklass.
Muusikamaja asub peamajast paarisaja meetri kaugusel, aadressil Jakobsoni 14.
Ajaloost: maja on ehitatud 1888. aastal historitsistlikus laadis kahekorruselisena kivist elumajana, mis algselt kuulus Viljandi kreisiülema abile parun von Wolffile. Aastal 1917 asus hoones Viljandi sõjarevolutsioonikomitee. Hiljem asus hoones Sakala Partisanide Pataljoni staap ja nõukogude ajal kasutati seda sõjakomissariaadina. Pärast taasiseseisuvmist asus hoones Riigikaitse Viljandimaa osakond. Ajaloomälestisena on ta kaitse all 1964. aastast.

Vilma maja
Kultuuriakadeemia soetas endise leivatehase 2012. aasta maikuus. Vilmaks kutsutav maja asub peamajast mõnesaja meetri kaugusel, Viljandi turu läheduses, aadressiga Turu 7.
Osaliselt renoveeritud õppehoone avati 2014. aasta sügisel. Majas asub kaasaegne multimeediakeskus, puidutöökoda, sepikoda, teljeklass, butafooria töökojad, auditooriumid ja vasakus tiivas villakoda. Lisaks tegutseb hoones Viljandi loomemajanduskeskuse tekstiilikoda. Hoovis asuvas endisest pulbritsehhist on värskelt saanud tantsukunsti üliõpilastele mõeldud tantsumaja.