Muusikaosakonna õppekavad
Rakenduskõrgharidusõppes saab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonnas õppida muusika õppekaval, kus tudengil on võimalik valida nelja eriala vahel: helitehnoloogia, koolimuusika, pärimusmuusika ja rütmimuusika.
Magistriõppes on võimalik õppida kolmel magistriõppekaval. Kultuuripärandi loovrakendused on rahvusliku käsitöö osakonna ja muusikaosakonna ühine uus õppekava, kus saab spetsialiseeruda pärimusmuusika suunale. Kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja haridusteaduste instituudi ühine magistriõppekava.
2019. aastal toimus esmakordselt vastuvõtt uuele ingliskeelsele heli- ja visuaaltehnoloogia magistriõppekavale.
Muusika
Heli- ja visuaaltehnoloogia (MA)
Pärimusmuusika (MA)
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ühismagistriõppekava
Päevaõpe
Õppeaeg 2 aastat
Õppekava eesmärgiks on pakkuda muusika alal esimese astme kõrghariduse omandanud üliõpilastele kõrgel rahvusvahelisel tasemel, tänapäeva muusikaelu nõudmistega arvestavat ja loovuse arengule suunatud pärimusmuusikaalast koolitust, mis loob eelduse erialasele tööle suundumiseks või õpingute jätkamiseks doktoriõppes.
Ootame pärimusmuusikat õppima noori, kes suudavad ja tahavad läheneda loominguliselt eesti pärimuskultuurile ning anda sellele loovat jätku ning tunnevad huvi ka muude maailma pärimuskultuuride vastu. Õppima asumiseks on vajalik bakalaureusekraad, rakenduskõrghariduse õppekava alusel omandatud kõrgharidus või nendele vastav kvalifikatsioon muusikas, sealhulgas peab olema läbitud pärimusmuusika aineid 45 EAP ulatuses.
Magistriõpe võimaldab väga põhjalikult tegeleda valitud erialaga ning palju on ruumi iseseisvale tööle. Õppekava komplekteerimisel on valikuvabadus oluliselt suurem, sest üliõpilane saab kujundada enesele sobiva õppekava, st valida aineid, mis täiendavad seniseid õpinguid ja pakuvad uut kvaliteeti. Õppejõududeks on nii eesti kui ka välismaised tunnustatud muusikud, folkloristid ja pedagoogid. Lisaks toimuvad erakorralised õpitoad välismaalt kutsutud õppejõududega. Õpingud toimuvad kahe kõrgkooli erinevates õpikeskkondades. Mõned ained loetakse nii Viljandis kui Tallinnas (eriala, ansambel, improvisatsioon, organoloogia), mõned ained toimuvad ainult ühes kõrgkoolis.
Õppekava koosneb interpretatsiooni, kompositsiooni ja etnomusikoloogia valdkondade õppeainetest ning magistritööst või -eksamist. Spetsialiseeruda on võimalik kolmel suunal: interpreet, helilooja või uurija.
Õppekava läbimine annab kunstide magistri kraadi ning vajaliku ettevalmistuse jätkamaks soovi korral õpinguid doktoriõppes. Loe lähemalt...