Õppekorraldus
Õppetöö kultuuriakadeemias toimub samade reeglite järgi nagu kogu Tartu Ülikoolis. Et õppimine kulgeks edukalt, on üliõpilastel vajalik neid reegleid teada. Kõige olulisem üliõpilasi puudutav õigusakt on õppekorralduseeskiri. Õppetööd ja üliõpilasi puudutavad peale õppekorralduseeskirja teisedki õppetöö õigusaktid. Õppetööd planeeritakse akadeemilisest kalendrist lähtuvalt.
Kultuuriakadeemias toimub õppetöö erinevates õppeastmetes: rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-, ja magistriõppes. Erinevate õppeastmete õppekavad erinevad õppekava ülesehituse, mahu ja kestuse poolest.
Üliõpilane peab täitma õppekava, millele ta on immatrikuleeritud ja selle täitmist kontrollitakse. Õppekava on õpingute aluseks ja see koosneb erinevatest õppeainetest. Iga õppeaine kohta koostatakse ainekava, milles sisaldub kõik oluline teave õppeaine kohta, näiteks õppeaine eesmärgid, hinde kujunemise põhimõtted ja muu hindamisega seonduv, samuti õppeainele registreerumise info jm. Õppeainele registreerudes tuleks kindlasti ainekavaga tutvuda.
Õppeainele registreerudes võetakse kohustus läbida õpiväljundite hindamine. Hinne võib kujuneda õppeaines kas jooksvalt või lõpphindamisel (eksam, arvestus, kodutöö).
Õppetöö regulatsioonide mittetäitmisel või edasijõudmatuse tõttu õppetöös üliõpilane eksmatrikuleeritakse. Õpingute jätkamiseks võib asuda õppima eksternina, reimmatrikuleeruda või astuda uuesti kultuuriakadeemiasse sisse.