Tehnilise produtsendi erialakatsed
Erialakatse koosneb neljast osast:
1. Teatrikunstialane essee, milles hinnatakse sisseastuja väljendus- ja analüüsioskust ning erialaste teadmiste olemasolu ning mis toob esile kandidaadi küpsuse ning valmisoleku antud erialal professionaalseteks õpinguteks ja sellel erialal töötamiseks. Essee kirjutamiseks antakse aega 2 akadeemilist tundi.
6. juulil kell 11 antakse elektroonse kanali kaudu teada teatrikunsti alase essee teema.
Essee palume saata hiljemalt kell 13 aadressil margit.simenson [ät] ut.ee
2. Joonistamine
- Joonistatakse natüürmort A2 formaadis paberile.
- Kaasa: A2 formaadis paber (½ nn vatmani poognat) ja joonistusvahendid (eri tugevusega grafiitpliiatsid, kustutuskumm jms).
- Spetsialiseerumissuundade tulemusi hinnatakse eraldi. Tehnilise produtsendi erialale kandideerijalt nõutav vaid algtase.
- Eksam kestab 2,5 akadeemilist tundi.
6. juulil kell 14 teatatakse elektroonse kanali kaudu joonistamise ülesanne. Joonistatakse grafiitpliiatsitega A2 formaadis paberile (½ nn vatmani poognat). Foto joonistusest palume saata hiljemalt kell 17 aadressil margit.simenson [ät] ut.ee
3. Ülesanne vastavalt spetsialiseerumissuunale – korralduslik simulatsiooniülessanne
7. juulil kell 9 antakse vastavalt erialale elektroonse kanali kaudu teada praktilise erialaülesande teema. Kirjaliku töö palume saata hiljemalt kell 10.30 aadressil margit.simenson [ät] ut.ee, millele järgneb suuline esitlus elektroonses keskkonnas.
- Erialaspetsiifilised katsed testivad kandidaadi sobivust konkreetsele erialale.
- Ülesanded on spetsialiseerumissuundadele erinevad ning tulemusi hinnatakse eraldi.
- Kuna tehnilise produtsendi töö alus on struktureeritud ja loogiline mõtlemine ning suhtlemisoskused erinevates situatsioonides ja keskkondades, siis testitakse üliõpilaskandidaadi eeldusi antud valdkonnas. Ülesande teema avaldatakse eksami alguses.
- Eksam kestab 2 akadeemilist tundi + suulise esitluse aeg.
- Eelnev kogemus pole ülesande puhul nõutav.
4. Suuline intervjuu
Intervjuu eesmärgiks on selgitada välja üliõpilaskandidaadi motiveeritus ja huvi, orienteerumine kultuuri- ja kunstivaldkonnas ning eelteadmised valitud erialal. Üliõpilaskandidaadil on soovi korral võimalus esitleda oma eelnevate tööde portfooliot (maalid, joonistused, fotod, videod jms).
Pärast erialakatseid lepitakse kandidaatidega individuaalselt kokku intervjuu aeg. Intervjuud toimuvad 7. juulil elektroonses keskkonnas.
Intervjuu hindamise kriteeriumid on:
- motiveeritus ja sobivus õppimiseks ja tööks antud erialal;
- analüüsi-, arutlus- ja üldistusoskus;
- üldkultuuriliste teadmiste laiapõhjalisus ja seostamisoskus;
- väljendusoskus;
- erialane arengupotentsiaal.
Soovituslik kirjandus:
Hartnoll, P. “Lühike teatriajalugu”;
Helme, S; Kangilaski, J. “Lühike Eesti kunsti ajalugu”;
Juske, A., Kangilaski, J., Varblane, R. „20. sajandi kunst“;
Kangilaski, J. “Üldine kunstiajalugu”;
Küla, M.-L., jt. “Kunstniku raamat I-II”;
Normet, I. “Lavastajaraamat: 12 intervjuud Eesti lavastajatega”;
Palamets, H. “Kümme vakka teatrisoola”.
Lisainfo:
- Eksamite sooritamiseks vajaminevad töövahendid (paberid, värvid, pintslid, spaatlid, pliiatsid, kustutuskummi, käärid, paberinoa, joonlaua jne) palume üliõpilaskandidaadil ise kaasa võtta.
- Eksamil joonistatakse ja maalitakse (natüürmordid) paksemale joonistuspaberile formaadis A2 (½ nn vatmani poognat), kasutada võib vastavalt ülesande iseloomule eri tugevusega grafiitpliiatseid ja guašš-, akrüül-, või akvarellvärve.
- Spetsialiseerumissuunaga seotud erialaeksami ülesande materjal antakse kohapeal ja selle sisu on seotud valitud spetsialiseerumissuunaga.
- Intervjuule palume võimalusel kaasa võtta oma varasemaid loomingulised ja/või erialavalikuga seotud töid (joonistused, maalid, fotod, videod, korraldusprojektide materjal vms).
Etenduskunstide õppekava erialakatsed toimuvad:
6.-7. juulil 2020, algusega kell 11.00 veebis. Täpsemad instruktsioonid jagatakse sisseastujale peale SAISis dokumentide esitamist.