ReCreaDe intensiivkoolituse projekt
Hea TÜ VKA õpetajakoolituse ja kogukonnapedagoogika tudeng!
Kutsume Sind osalema kevadsemestri ReCreaDe intensiivkoolituse projekti, mis toimub 2021. aasta kevadel veebikoolitusena. Tegemist on rahvusvahelise projektiga, mille sisuks on demokraatliku kooli/õppimise võimalikkus tänases Euroopas ja kus rakendatakse loovaid meetodeid – draamaõpet ja sellel aastal kindlasti rohkem tehnoloogiat.
2021. aasta kevadel toimub virtuaalne intensiivkoolitus: 9. aprillil eeltöö, 26–30. aprillil intensiivkursus ning 7. mail järeltöö. 2021. aasta septembri alguses on kavas füüsiline kohtumine Rootsi Linköpingi ülikoolis. Pakkumisel on neli stipendiumi, mis sisaldavad koolitust, reisikulusid, toitlustust ja õppematerjale.
Kursusele ootame kandideerima õpetajakoolituse bakalaureuse, rakenduskõrghariduse (3. ja 4. kursus) ja magistriastme üliõpilasi ning kõiki neid, kes suunduvad noorsootöö ja õpetamise alale. Kandidaatide valik toimub avalduse ja motivatsioonikirja alusel. Vabas vormis avalduse, motivatsioonikirja (kuni 2 lk pikk), CV ning kokkuvõtte senistest õppetulemustest palume saata projekti koordinaatorile Allan Kährikule (TÜ Viljandi kultuuriakadeemia). NB! Kõik saadetavad materjalid peavad olema ingliskeelsed.
Avalduste esitamise tähtaeg on 15. veebruar 2021.
Koolitusnädal võimaldab kohtuda rahvusvaheliste pedagoogikaülikoolide õppejõududega, sealhulgas „Draamakompassi“ autori, inglise särava draamaprofessoriga Allan Owensiga, jt. Koolituse läbinul on võimalik saada 5 EAP kultuuridevahelise kommunikatsiooni vabaaine raames. Koolitus on ingliskeelne.
Kursus toimub kolmeaastase projekti „Reimagining Creative Democracy in Teacher Education“ intensiivkoolitusena, mida viib läbi kahe eelneva projektikogemusega rahvusvaheline meeskond kaheksast Euroopa ülikoolist. Eelmised õpetajakoolitusprojektid, kus meie õppejõud ja tudengid osalesid, toimusid 2011-2014 Chesteri ülikoolis „Teacher’s Intercultural Knowledge and Awareness“ ja „InOut“ – 2015-2018. aastal Jyväskyläs, Tartus ja Viinis. ReCreaDe rahvusvahelises õppejõudude rühmas löövad kaasa rakendusteatri õppejõud Katrin Nielsen ja pedagoogika õppejõud Allan Kährik.
ReCreadDe intensiivkoolituse eesmärgiks on mõtestada demokraatiat uuesti kui igapäevakunsti ja elavat ideaali ning uurida loova demokraatlikke praktikaid koolisituatsioonis ja õpetajakoolituses. Nädalasel intensiivkursusel saavad partnerkoolide õpetajatudengid teada, tunda ja kogeda demokraatlikke ja väärtuspõhiseid õppimis- ja uurimisviise, luua oma õpikogukonna ning arutleda kriitiliselt hariduse, demokraatia ja mitmekesisuse suhete üle.
Rohkem infot:
Allan Kährik
allan.kahrik [ät] ut.ee