Registreerumise info
KEVADSEMESTERI 2019/2020 KURSUS
Eneseväljenduskunsti alused II HVVK.14.091, 2 EAP Õppejõud: Garmen Tabor
Toimumised: T ja K: 12., 19. ja 26. veebr ning 3., 17., 24. ja 31. märts 2020 kell 16:15-18:30 (va 31. märts, mil lõpp on kell 17:45)
Kellele: Kõigile, kes soovivad mõista avaliku esinemise olemust ja omandada selle edukaks läbiviimiseks vajalikke teadmisi ning tehnikaid ja oskusi. Kursus ei eelda eelnevat osalemist esimesel osal.
Praktiliselt kursusel tegeletakse soojendus-, lõdvestus- ja hingamisharjutustega ning töötatakse hääle tekitamise, selle eest hoolitsemise ja diktsiooniga. Omandatakse oskusi tekstiga töötamisel. Tundides osalemiseks riietu mugavalt, ole valmis vabanema jalanõudest, võta kaasa joogivesi, kirjutusvahend ja paber märkmete tarvis.
KEVADSEMESTRI 2018/2019 KURSUSED
Eneseväljenduskunsti alusedHVVK.14.071, 2 EAP Õppejõud: Garmen Tabor
Kellele: Huvilistele, kes soovivad mõista avaliku esinemise olemust ja omandada selle edukaks läbiviimiseks vajalikke teadmisi ning tehnikaid ja oskusi.
Praktilisel kursusel tegeletakse soojendus-, lõdvestus- ja hingamisharjutustega ning töötatakse hääle tekitamise, selle eest hoolitsemise ja diktsiooniga. Omandatakse oskusi tekstiga töötamisel. Tundides osalemiseks riietu mugavalt, ole valmis vabanema jalanõudest, võta kaasa joogivesi, kirjutusvahend ja paber märkmete tarvis.
Kunstist muusikani - tõde ei ole olemas? II HVVK.14.107, 3 EAP Vastutavad õppejõud: Tuulike Kivestu ja Aadi Tegova
Kursus tutvustab üliõpilastele kultuurivaldkonna tänaseid väljakutseid läbi valdkonna ekspertide ja tuntud tegijate, kutsudes tudengeid kriitiliselt ja anlüütiliselt kaasa mõtlema, arendades üliõpilaste analüüsi- ja arutlusoskust.
Kultuuri rolli, väärtuse, eetika ja arengusuuna teemadel arutavad sel poolaastal Mika Keränen, Liina Pulges, Jalmar Vabarna, Virgo Sillamaa jt.
Kokku on kevadel kaheksa seminari vormis arutelu, kus käsitletakse nii kujutavat kunsti, muusikat, kirjandust, teatrit kui ka tantsu puudutavaid küsimusi. Esinemistest inspireerituna töötavad üliõpilased grupitööna välja omapoolsed argumenteeritud seisukohad ja esitlevad need. Vaata eelmise semestri külalisi ja teemasid Fabebooki albumist.
SÜGISSEMESTRIL 2018/2019 KURSUSEID EI OLE
Kunstist muusikani - tõde ei ole olemas? HVVK.14.097, 3 EAP Vastutavad õppejõud: Tuulike Kivestu ja Aadi Tegova
11.09–18.12 üle nädala!, esimene loeng 11.09, teine 25.09 jne T 16.15-19.00 Uppsala 10-212
Kes otsustab kunstiloomingu väärtuse üle? Aga hinna? Mis oli või on formaat popmuusikas? Kas sugu võib mõjutada inimese loomingulist eneseväljendust? Kellele on mõeldud Eesti film?
Neile ja paljudele teistele põnevatele küsimustele otsime üheskoos vastuseid kunstide keskuse uue õppeaine "Kunstist muusikani - tõde ei ole olemas?" käigus. Kokku toimub sügissemestril kaheksa seminari, kus käsitletakse nii kujutavat kunsti, muusikat, filmi, teatrit kui ka tantsu puudutavaid küsimusi. Oma valdkonna väljakutseid ja võimalikke arengusuundi avavad algaval semestril Vaiko Eplik, Jim Ashilevi, Hannaliisa Uusma, Ilmar Raag, Andres Keil, Katrin Pärn ja Reigo Kuivjõgi. Üliõpilased töötavad grupitööna välja omapoolsed argumenteeritud seisukohad ja esitlevad need.
KEVADSEMESTRI 2017/2018 KURSUSED
Draamaõppe praktikumP2VK.05.088, 3 EAPÕppejõud: Katrin Nielsen, Ivika Hein, Auli Auväärt
3.-17. märts, 7.-21. aprill, 5. mai ja 12. mai L kell 10.30-13.50
Kursus sobib eriti hästi õpetajahariduse, eripedagoogiga, sotsiaaltöö jt inimestega töötamise erialade tudengitele ja praktikutele.
Kursus tutvustab lühiloengutes erinevaid teoreetilisi lähenemisi, rakendusi ja praktikaid ajaloolises perspektiivis ja kaasaegseid suundumusi. Praktikumid varustavad õpetajat/juhendajat didaktika, strateegiate, töövõtete ja tehnikatega draamatundide läbiviimiseks. Õppeprotsessis puudutatakse eetika küsimusi, rakendatakse draamapõhiseid refleksioonimeetodeid ja arendatakse oskust anda osalejatele tagasisidet. Kursusel saab praktiseerida erinevaid haridusliku draama töövorme: draamamängud, protsessdraama ja õpetaja rollis nii osaleja kui juhina. Kogemuslik õppeprotsess analüüsitakse hoolikalt läbi. Õppimine on aktiivne, loov, kogemuslik ja koostööline.
Eneseväljenduskunsti alused II HVVK.14.091, 2 EAPÕppejõud: Garmen Tabor 20. märts, 3., 10. ja 17. aprill ning 18. mai T kell 16.00-19.00 Lossi 38 – 229 Kellele: Huvilistele, kes soovivad mõista avaliku esinemise olemust ja omandada selle edukaks läbiviimiseks vajalikke teadmisi ning tehnikaid ja oskusi. Kursus ei eelda osalemist sügissemestri ainel. Praktiliselt kursusel tegeletakse soojendus-, lõdvestus- ja hingamisharjutustega ning töötatakse hääle tekitamise, selle eest hoolitsemise ja diktsiooniga. Omandatakse oskusi tekstiga töötamisel. Tundides osalemiseks riietu mugavalt, ole valmis vabanema jalanõudest, võta kaasa joogivesi, kirjutusvahend ja paber märkmete tarvis.
Viha valitsemine P2VK.05.281, 3 EAPÕppejõud: Sergei Drõgin Kellele: Kursus on kõigile, kes soovivad saada teadmisi emotsioonide (eriti viha) mitmekülgsusest ning praktilisi oskusi eneseanalüüsiks ja -juhtimiseks. Kursus pakub lisaks teoreetilistele teadmistele emotsioonide ja viha olemusest ka mitmeid praktilisi harjutusi ja oskusi erinevate eneseregulatsioonimeetodite rakendamiseks igapäevaelus. Õpitakse eristama viha positiivseid ja negatiivseid aspekte ning sellest lähtuvalt oma emotsioone, mõtteid ja käitumist konstruktiivselt analüüsima ja suunama.
Rakendusimprovisatsioon P2VK.05.102, 3 EAPÕppejõud: Katrin NielsenKellele: Kursus neile, kes töötavad inimestega ja/või soovivad õppida tundma draamaimprovisatsiooni metoodikat ja tehnikaid ja süvendada oskust rakendada improvisatsioonitehnikaid töös erinevate inimgruppidega mitmes valdkonnas.Loengutest ja praktikumidest koosnev kursus õpetab improviseerimise põhialuseid ja põhimõtteid, harjutusi, mänge ja tehnikaid grupitööks, arendad rollis tegutsemise sisseelamisvõimet ja oskust grupiloomet reflekteerida, analüüsida ja hinnata. Samuti anna kursus draamatöö juhendamise esmase kogemuse.
TRE® (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) meetod: psühholoogilised ja füsioloogilised muutused ning mõju täiskasvanu isiksuse arengule HVVK.14.075, 3 EAPÕppejõud: Kristel Leesmend Kellele: Kursus neile, kes soovivad saada ülevaadet TRE® meetodi (pingete, stressi ja trauma vabastamise harjutused) teooriast ja uuringutest ning kogeda läbi praktiliste harjutuste ka selle mõju oma kehale ja meelele. TRE® on harjutuste seeria, mis käivitab keha reflektiivse värina/rappumise vabastades sügavale lihastesse salvestunud pinged. Meetodi autor on Dr. D. Berceli. Tema ja mitmete teiste uuringute põhjal on tõestatud, et värisemine/rappumine on kehas peituv tervendav kaitsemehhanism, mis rahustades närvisüsteemi ja vabastades lihaspinge, taastab keha algse, stressile või traumale eelnenud oleku. Lisaks stressile ja ärevusest vabanemisele tajutakse selgelt intuitsiooni tugevnemist ning enesereflektsiooni ja -teadvustamise arengut.
Praktiline kõnekunst P2VK.05.390, 3 EAPÕppejõud: Külli Salumäe Kellele: Kõigile, kes soovivad arendada avaliku kõnelemise ja esinemise oskust. Kursusel käsitletakse avalikku esinemist kui osa suhtlemiskultuurist. Tähelepanu pööratakse nii kõneõpetuse teooriale kui avaliku suhtlemise protsessi mõjutavatele teguritele. Õpitakse kavandama kõnet, olulisi esineja omadusi ning jälgima oma esinemisstiili selle edasiarendamiseks.
Eneseväljenduskunsti alused HVVK.14.071, 2 EAPÕppejõud: Garmen Tabor Kellele: Huvilistele, kes soovivad mõista avaliku esinemise olemust ja omandada selle edukaks läbiviimiseks vajalikke teadmisi ning tehnikaid ja oskusi. Praktiliselt kursusel tegeletakse soojendus-, lõdvestus- ja hingamisharjutustega ning töötatakse hääle tekitamise, selle eest hoolitsemise ja diktsiooniga. Omandatakse oskusi tekstiga töötamisel.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.