Kui kursus on täis, soovitame end järjekorda lisada. Semestri alguses tekib tavaliselt mõni vaba koht.REGISTREERU SIIN!
Luu töötlemine ja esemete disainimine HVVK.14.035, 3 EAP Õppejõud: Monika Hint
25.-26. veebr ja 1.-3. märts 2021 kl 16.15-20.00
Kursus neile, keda huvitavad looduslikud materjalid ja nendega tutvumine. Kursusel osalejal on võimalus tunnetada selle iidse materjali suurepäraseid töötlemisomadusi ja saada ülevaade kasutus- ja tehnoloogiavaldkonnast ajaloos. Lisaks materjali tundmaõppimisele toimub seminar materjali kogumisest ja selle ettevalmistusest ning esemete hooldamisest.
Kursusel valmib ese (võib ka mitu), mille kavandi osaleja materjali võimalusi arvestades paberile visandab. Luust esemeid võib soovi korral nii graveerida, ornamenteerida kui ka värvida.
Töövahenditeks on käsitööks vajalikud tööriistad: käsisaag, puurid, viilid, nuga, liivapaber, stihhlid. Osalejatel ei ole tarvis midagi kaasa võtta. Eeltöödeldud (puhastatud ja kuumutatud) materjal, töövahendid, kindad, tööpõlled - kõik vajalik on olemas.
Vt ka: http://koordikamber.ee/
Taimedega värvimine HVVK.14.004, 3 EAP Õppejõud: Tuulike Kivestu
R–L ,14.-15. mai ja 11.-12. juuni 2021. R kell 16.00-19.00 ja L kell 10.00-13.30.
Kellele: Kõigile, kes soovivad õppida tundma taimedega värvimise põhimõtteid ning saada praktilisi kogemusi villase lõnga ja luumaterjali värvimisel.
Kursus annab ülevaate taimedega värvimise traditsioonidest ja töövõtetest ning paljudest teguritest nagu näiteks taimede korjamise aeg, ilm, mulla ja vee keemiline koostis, taimede kogus ning värvitava materjali omadused, mis mõjutavad saavutatud lõpptulemust. Taimedega värvimine võimaldab saavutada lõputult erinevaid kauneid toone, mis sobivad kõik omavahel ning moodustavad üheskoos harmoonilise terviku.
Silmuskudumine I (inglise keeles)P2VK.01.283, 3 EAPÕppejõud: Riina Tomberg
Kursus kõigile huvilistele, kel on kudumisoskus ning kes soovivad õppida tundma ja omandada Eesti rahvuslikku tekstiilipärandisse kuuluvate silmkoeesemete mustri- ja värvikompositsiooni põhimõtteid ja tehnilisi kudumisvõtteid. Kursus annab oskuse kavandada ja teostada traditsiooni interpreteerimise abil kaasaegseid silmkoeesemeid.
Kirivöö kudumine HVVK.14.007, 3 EAP Õppejõud: Piia Rand
Kellele: Käsitööhuvilistele, kes soovivad õppida kuduma kirivööd. Kasuks tuleb mõningane käsitööoskus.
Praktiline kursus tutvustab Eesti kirivööde mitmekesisust, nendega seotud kombeid, mustrilugemist ja mustri ülesmärkimise võimalusi nii käsitsi kui arvutis. Õpetab valima materjali ja vahendeid vöö kudumiseks ning kirivöö kudumise tehnikaid.
Moetööstuse probleeme ning selle jätkusuutliku arengu võimalikud lahendused ja praktikad HVVK.14.070, 3 EAP Õppejõud: Triin Amur, Marta Moorats, Kristina Rajando ja Ave Matsin
Kellele: Kursus on kõigile huvilistele, kes soovivad õppida tundma moe- ja tekstiilitööstuse telgitaguseid ning huvituvad enese kui tarbija käitumise analüüsist.
Kursus tutvustab valdkonna põhimõisteid, käsitledes moe- ja tekstiilitööstuse jätkusuutliku arengu teooriaid ja praktikaid ning annab oskuse orienteeruda erialases kirjanduses. Põhjalikult käsitletakse tänapäevase moe- ja tekstiilitööstuse põhiprobleeme ning uuritakse võimalikke lahendusi ülemaailmsete praktikate näitel. Lähemalt vaadeldakse ka esmalt valdkonna kaugena näivaid valdkondi ja nende seoseid rõivatööstusega. Osalejad saavad võimaluse analüüsida oma isiklikku tarbimiskäitumist ning oskavad seeläbi hinnata selle mõju tööstusele.
Kuidas õmmelda prügi? / How To Sew Trash? (eesti ja inglise keeles)HVVK.14.104, 3 EAP Õppejõud: Triin Amur, Marta Moorats, Kristina Rajando ja Ave Matsin
Kellele: Kursus "Kuidas õmmelda prügi?" on suunatud baasoskustega õmblushuvilistele, moegurmaanidele ja maailmapäästjatele, kelle riidekapp igatseb kolme isevalmistatud jätkusuutliku rõivaeseme järele.
Tegu on praktilise kursusega, mis annab ülevaate väärtustava taaskasutuse populaarseimatest tehnikatest ning seejuures ka võimaluse omandatud oskuseid hiljem iseseisvalt kasutada. Kas sul tiirlevad peas küsimused nagu: Kuidas valmib üks täielikult ilma jääkideta rõivas? Või kuidas kaks meeste triiksärki saavad üheks suvekleidiks? Või mida teha seeliku õmblemisest tekkivate lõikejääkidega? Tule ja saa vastatud!
Teatrimaskide valmistamine HVVK.14.074, 3 EAP Õppejõud: Terje Kiho
Kursus neile, keda huvitab (teatri)maskide ja nende valmistamise salapärane maailm.
Kursus annab ülevaate erinevate maskide kasutusvõimalustest ning praktilises osas omandatakse maskide valmistamise tehnoloogiad. Kursuse läbinu: valdab kipsvormide valmistamise võtteid ja elava inimese näo jäljendi valmistamist; oskab valida konkreetseks tööks optimaalsed materjalid, töövõtted ja sobivaima tehnilise lahenduse.
Kursus neile, keda huvitavad looduslikud materjalid ja nendega tutvumine. Kursusel osalejal on võimalus tunnetada selle iidse materjali suurepäraseid töötlemisomadusi ja saada ülevaade kasutus- ja tehnoloogiavaldkonnast ajaloos. Lisaks materjali tundmaõppimisele toimub seminar materjali kogumisest ja selle ettevalmistusest ning esemete hooldamisest. Kursusel valmib ese (võib ka mitu), mille kavandi osaleja materjali võimalusi arvestades paberile visandab. Luust esemeid võib soovi korral nii graveerida, ornamenteerida kui ka värvida.
Töövahenditeks on käsitööks vajalikud tööriistad: käsisaag, puurid, viilid, nuga, liivapaber, stihhlid. Osalejatel ei ole tarvis midagi kaasa võtta. Eeltöödeldud (puhastatud ja kuumutatud) materjal, töövahendid, kindad, tööpõlled - kõik vajalik on olemas. Vt ka: http://koordikamber.ee/
Moetööstuse probleeme ning selle jätkusuutliku arengu võimalikud lahendused ja praktikad HVVK.14.070, 3 EAP Õppejõud: Triin Amur, Marta Moorats ja Anneli Arro
Kellele: Kursus on kõigile huvilistele, kes soovivad õppida tundma moe- ja tekstiilitööstuse telgitaguseid ning on huvituvad enese kui tarbija käitumise analüüsist.
Kuidas õmmelda prügi? HVVK.14.104, 3 EAP Õppejõud: Triin Amur, Marta Moorats ja Anneli Arro
Kellele: Kursus “Kuidas õmmelda prügi” on suunatud baasoskustega õmblushuvilistele, moegurmaanidele ja maailmapäästjatele, kelle riidekapp igatseb kolme isevalmistatud jätkusuutliku rõivaeseme järele. Tegu on praktilise kursusega, mis annab ülevaate väärtustava taaskasutuse populaarseimatest tehnikatest ning seejuures ka võimaluse omandatud oskuseid hiljem iseseisvalt kasutada. Kas sul tiirlevad peas küsimused nagu: Kuidas valmib üks täielikult ilma jääkideta rõivas? Või kuidas kaks meeste triiksärki saavad üheks suvekleidiks? Või mida teha seeliku õmblemisest tekkivate lõikejääkidega? Tule ja saa vastatud!
Taimedega värvimineHVVK.14.004, 3 EAP Õppejõud: Tuulike Kivestu
Kellele: Kõigile, kes soovivad õppida tundma taimedega värvimise põhimõtteid ning saada praktilisi kogemusi villase lõnga ja luumaterjali värvimisel. Kursus annab ülevaate taimedega värvimise traditsioonidest ja töövõtetest ning paljudest teguritest nagu näiteks taimede korjamise aeg, ilm, mulla ja vee keemiline koostis, taimede kogus ning värvitava materjali omadused, mis mõjutavad saavutatud lõpptulemust. Taimedega värvimine võimaldab saavutada lõputult erinevaid kauneid toone, mis sobivad kõik omavahel ning moodustavad üheskoos harmoonilise terviku.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.