Kontakt
Tel: 737 5669 / 737 6187
E-post: kunstide.keskus [ät] ut.ee
Aadress: Uppsala tn 10, Tartu 51003
Facebookis
Instagramis
Maja välisuks on lahti E-R 9.00-18.30.
Erandkorras nädalavahetuseti, kui toimuvad koolitused või kursused.
Õppekorraldusspetsialisti poole saab pöörduda E-N 9:00-13:00 ja 14:00-17:00 (va juhtudel kui õppekorraldaja viibib koosolekutel või on hõivatud teiste tööülesannetega). Kohtumise saab kokku leppida helistades 737 5669 või kirjutades ene.paldre [ät] ut.ee. Ruum 130.
Kunstide keskuse töötajad
Kaire Maimets (PhD, muusikateadus) on kunstide keskuse koordinaator, kes tegeleb keskuse igapäevatöö korraldamisega ainekursuste planeerimisest personalitööni ning samuti kommunikatsiooni, turunduse ja arendusülesannetega.
kaire.maimets [ät] ut.ee, tel: 737 6187; GSM: 52 27 128, Uppsala 10-204
Ene Paldre 0,75 on kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist.
Ta nõustab üliõpilasi õppetööalastes küsimustes ning jagab infot kunstide keskuse õppeainete kohta ja tegeleb ruumide broneerimisega. Ene poole saab pöörduda ka täiendusõpet ning VÕTAt puudutavate küsimustega.
CV
ene.paldre [ät] ut.ee, tel: 737 5669, Uppsala 10-130
Maarja Nõmmik on kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist ning samuti juhendab ta eesti ja inglise keeles krokii ja autoportree eesti ja inglise keelseid kursuseid.
Ta nõustab üliõpilasi õppetööalastes küsimustes ning jagab infot kunstide keskuse õppeainete kohta ja tegeleb ruumide broneerimisega. Maarja poole saab pöörduda ka täiendusõpet ning VÕTAt puudutavate küsimustega.
Nõmmik on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti bakalaureuse ja magistriõppe ning ta tegutseb ka vabakutselise maalikunstnikuna ja on Eesti Maalikunstnike Liidu ning Tartu Kunstnike Liidu liige.
CV
maarja.nommik [ät] ut.ee, tel: 737 6187, Uppsala 10-204
Tarmo Õunapuu 0,75 k on keskuse õppemeister, kes vastutab ruumide ja töövahendite korrashoiu ja ettevalmistuse eest.
ounapuut [ät] ut.ee, GSM: 52 478 74, Uppsala 10-208A
Akadeemilised töötajad
Priit Pärn on 2020/2021 õa Tartu Ülikooli vabade kunstide professor. Lõpetanud Tartu Ülikooli taimeökoloogina, töötas ta kuus aastat Tallinna Botaanikaaias, vahetas siis elukutset ning hakkas Tallinnfilmi (hilisema nimega Eesti Joonisfilm) stuudios tegema animafilme. Ta on tegutsenud nii karikaturisti, illustraatori kui ka vabagraafikuna ning alates 1980-ndate lõpust õppejõuna. 2006. aastal asutas ta Eesti Kunstiakadeemias animaosakonna, kus oli kuni 2019. aastani professor. Külalisena on Priit Pärn õpetanud peaaegu kõigis Euroopa riikides ning Jaapanis ja Austraalias. Oma filmidega on ta võitnud rahvusvahelistel animafestivalidel rohkem kui 80 auhinda, sealhulgas peaauhinna peaaegu kõigilt maailma tippfestivalidelt. Välismaal on Priit Pärnale antud kuus elutööauhinda ja 2019. aastal tunnustati teda ka Eesti Kultuurkapitali elutööpreemiaga.
Ka Olga Pärn on 2020/2021 õa Tartu Ülikooli vabade kunstide professor. 2000. aastal lõpetas ta Valgevene Kunstiakadeemia graafikaosakonna sügavtrüki eriala, seejärel läbis režissöörikoolituse Prantsusmaa La Poudriére animatsioonikoolis. Ta on töötanud stuudio Belarusfilm animatsiooniosakonnas lavastaja ja animaatorina. Tema osalusel valminud filmid on võitnud rahvusvahelistel filmifestivalidel arvukalt auhindu. Olga Pärn on omandanud erilise meisterlikkuse liivaanimatsiooni alal ja juhendanud maalitud animatsiooni töötubasid. Oma eriliseks kireks peab ta illustreerimist. Alates 2006. aastast on Olga ja Priit Pärn teinud filme ühiselt. Need on võitnud maailma tippfestivalidel 36 auhinda, sealhulgas 11 peaauhinda. 2014. aastal said Pärnad ühisfilmi „Lendurid koduteel“ eest riikliku kultuuripreemia.
Rauno Thomas Moss on maalikunstnik ning ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni õppejõud, kes omab lisaks maali bakalaureuse kraadile Tartu Ülikoolist ka Semiootika ja kulturoloogia magistrikraadi. Lisaks maalikunstile on ta tegelenud arvutigraafika ja kuraatori tööga ning avaldanud palju publitsistikat. Tal on olnud väga mitmeid isiku- ja ühisnäitusi Eestis ja välismaal. Moss on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu, Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Semiootika Seltsi liige ning kuulus aastatel 2009-2011 Tartu Kunstnike Liidu galeriide näituseplaani komisjoni.
Erialased tunnustused: 2010 – Ado Vabbe preemia, 2009 – Galerii Vaal Kunstipreemia, 2007 – 25+5 kauneimat raamatut nominent, 2006 - “Hüperkuup” III auhinnaline koht, Juri Lotmani mälestusmärgi konkursil, 2005 – Tartu noorkunstniku stipendium (AS Merko Tartu)
CV
rauno.moss [ät] ut.ee
Veiko Klemmer on kujutava kunsti assistent ja õpetab multimeedia ja maalimise kursuseid. Erialaselt tegeleb ta lisaks maalikunstile ka digitaalmaali, arvutigraafika ja 3D graafikaga. Klemmer on omandanud maalikunsti eriala magistrikraadi (2009) Tartu Ülikoolis.
Erialased tunnustused: 2014 – Loviisa kunstnike residentuur, 2009 – DoRa stipendium, 2008 – Wiiralti stipendium, 2007 – Kalmuse stipendium.
CV
https://veikoklemmer.wordpress.com/
veiko.klemmer [ät] ut.ee
Lauri Kärk on assistent (0,4 k), kes õpetab filmiajaloo kursuseid, olles filmiajaloolane ja -kriitik. Lisaks pika traditsiooniga Tartu Ülikooli filmikursustele on ta õpetanud ka Tallinna Ülikoolis (BFM), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.
Kärk on lõpetanud 1979. a üleliidulise kinematograafia instituudi Moskvas filmiteaduse erialal cum laude. Ta on avaldanud kokku üle 500 filmialase kirjutise ning raamatu „Pildi sisse minek. Filmikirjutisi Tšehhovist virtual reality’ni 1977–1999” (2000).
Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali filmikriitika auhinna 1995 ning Eesti Kultuurkapitali filmiraamatu auhinna 2000. Korduvalt tunnistatud ajakirja Teater. Muusika. Kino. laureaadiks (viimati 2015) ning pävinud mitmeid teisi tunnustusi.
Kodulehekülg
lauri.kark [ät] ut.ee
2020/2021 õ/a ÕPPEJÕUD ON VEEL
Triin Amur, (moe)disainer ja õppejõud, kes väärtustab kvaliteetset meistritööd, kelle loomingul puudub hooaeg, ajastu või trend ning mis suudab sellest hoolimata kasutajat puudutada. Amur on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala 2012. aastal ning Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistriõppe 2015. aastal. Ta on elanud nii Islandil kui Londonis ning töötanud sealsetele moebrändidele.
triinamur [ät] gmail.com
Sveta Bogomolova on Tartus tegutsev kunstnik. Ta sündis Peterburis ja lõpetas Peterburi Riikliku Ülikooli keeleteadlasena, kolis Eestisse ja lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli (praegu Kõrgem Kunstikool Pallas) meedia- ja reklaamikunsti erialal. Viimased 15 aastat on ta töötanud disaineri ja animaatorina ning tegutsenud kunstnikuna, luues nii kontseptuaalseid installatsioone kui ka videoprojektsioone. Samuti on ta üle 10 aasta õpetanud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas liikuvat graafikat ja animatsiooni. Sveta suurimaid huvisid on muusika visualiseerimine ja analoogvideoefektid. Kunstide keskuses õpetab ta klassikalist animatsiooni. Vaata: portfoolio ja CV.
sveta.bogomolova [ät] gmail.com
Carlos H. Guzmán on lõpetanud Jorge Tadeo Lozano Ülikoolis (Bogotá, Colombia) semiootika magistrantuuri ning õpetanud sealsamas visuaalse disaini ja kasutajakogemuse (UX) disaini kursusi. Kunstide keskuses õpetab Carlos kursust ruumiinterventsioonist, mida on varem Bogotás läbi viinud Unipanamericana Ülikoolis. Samal ajal teeb Carlos teist magistrikraadi Tartu Ülikooli semiootika osakonnas, uurimisvaldkonnaks visuaalne ja kognitiivne semiootika ning huviobjektiks lauamängude disain.
Monika Hint on aastatepikkuse kogemusega pärandtehnoloogia meister, kes on oma loomingulises tegevuses eksperimenteerinud paljude põnevate tehnoloogiate ja materjalidega. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili eriala ja pärandtehnoloogia magistriõppe. Oma magistritöös uuris Monika Hint luutöötlemise tehnoloogiad. Vaata lähemalt.
monika.hint [ät] gmail.com
Lilian Langsepp on ülikooli õppejõud alates 1995. aastast ning ta töötab õpetajana ka H. Elleri nimelise Tartu Muusikakoolis (harf, kontrapunkt). Ta on Eesti Muusikateaduse Seltsi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti ja kunstiühing Pallas liige. Alates Tartu Vanamuusika Festivali „Orient et Occident“ loomisest 1996. aastal kuni tänaseni on ta selle konsultant, paljude materjalide (kaas)autor ja trükiste toimetaja. Lilian Langsepp on ka filosoofia doktorant, keskendudes muusika taju filosoofilisele analüüsile.
lilian.langsepp [ät] gmail.com
Kadri Lepasson on kandlemängija ja pikaajalise kogemusega rahvalaulu, -tantsu ja pillimängu õpetaja. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, pärimusmuusika/folklooriõpetaja eriala ning töötab Rahvakultuuri Keskuses juhendaja ja õpetajana. Kunstide keskuses juhendab ta koos Katariina Tirmastega pärimustantsu kursust. Vaata lähemalt.
Heili Lindepuu on koreograaf ja produtsent. Ta on lõpetanud Viljandi kultuuriakadeemia koreograafi ja tantsuõpetajana ning Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrantuuri. Oli kümme aastat Tallinna Tantsuteatri juht ja produtsent ning üle kolme aasta Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia projektispetsialist. Töötab etenduskunstide valdkonnas produtsendina, korraldab sündmusi ja koolitusi peamiselt kultuuri valdkonnas. Lisaks lavastab ja on koreograaf draama- ja muusikalavastuste juures.
Piia Rand on tunnustatud käsitöö ja rahvarõiva meister, kelle sulest ilmus 2013. aastal ka raamat “Eesti kirivööd”. Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi käsitööõpetaja eriala ning töötanud aastaid käsitööõpetajana. Vaata lähemalt.
Verner Sääsk, kelle põhierialaks on loodus- ja täppisteadused, on õppinud Ida-Aasia riikide ajalugu ja kultuure nii Tartu kui ka Hokkaido Ülikoolis. Ta on suur e-õppe pooldaja ning läbinud mitmete avatud ülikoolide veebikursusi filmikunstist. Kunstide keskuses õpetab ta Ida-Aasia filmiajaloo kursust.
Garmen Tabor on näitleja, õppejõud ja Ugala Teatri juht. 1988-92 õppis ta EMTA lavakunstikooli XV lennus näitleja erialal prof. Kalju Komissarovi juhendamisel ning 2011. aastast Teatrikunsti ja teatripedagoogikat (lavakõne) MA prof. Ingo Normeti juhendamisel. 2011-2017 töötas Tabor Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜ VKA) Etenduskunstide osakonnas lavakõne lektori, programmijuhi ja osakonna juhatajana. Aastast 1992 on ta töötanud näitleja, lavastaja assisteni, lavastaja ja dramaturgina Eesti Draamateatris, Kuressaare Teatris, RO Estonias jpt. Dubleerinud mitmeid animafilme, osalenud seriaalides ja filmides.
Matti Vainio on Soome kunstnik, kes õpetab kunstide keskuses kunsti vaatlemist ja analüüsi lähtudes kunstniku vaatenurgast. Kursus on inglise keelne. 2013. aastal omandas ta magistrikraadi Aalto ülikooli kunsti, disaini ja arhitektuuri koolis. Tal on osalenud arvukatel üksik- ja ühisnäitustel Soomes, Eestis ja mujal. Vainio kuulub Soome maalikunstnike ning Helsingi kunstnike liitu. Vaata lähemalt.
matti.vainio10 [ät] gmail.com
TARTU ÜLIÕPILASMAJA KOLLEKTIIVE JUHENDAVAD
Aveli Asber, eesti rahvatantsujuht ja koreograaf. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži tantsuõpetaja erialal ja tal on rahvatantsuspetsialisti kutsekvalifikatsiooni IV tase. Alates 2005. aastast on Asber Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kunstiline juht. Ta on koostanud ja toimetanud raamatu "Maido Saare tantsud I" (Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2007) ja "Maido Saare tantsud II" (Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2015). Tartu Üliõpilasmaja ja kunstide keskuse koostöö raames saavad tudengid alates 2018/2019 õppeaastast soovi korral ainepunkte osaledes rahvakunstiansambli töös kursuse "Eesti rahvatants" raames.
aveliasber [ät] gmail.com
Kuno Kerge on Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent. Tartu Üliõpilasmaja ja kunstide keskuse koostöö raames saavad tudengid alates 2018/2019 õppeaastast soovi korral ainepunkte osaledes koori töös kursuse "Meeskoor" raames.
dirigent [ät] tam.eu
Triin Koch on Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori peadirigent, kes juhatab ka teisi koore. Ta lõpetas Heino Elleri muusikakooli dirigeerimise erialal 1997. aastal (Vaike Uibopuu klass), õppis aastatel 1997-2001 kooridirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias prof. Kuno Arengu käe all ning läbis samas ka magistriõpingud koorijuhtimises.
Triini süda kuulub Eesti (rahvus)romantilisele koorimuusikale, mida talle meeldib võrreldes teiste stiilidega juhatada kõige rohkem. Tema lemmikhelilooja on Mart Saar, suured lemmikud on Cyrillus Kreek, Veljo Tormis. Viimasel ajal töötab ta naiskooris rohkelt eesti kaasaegse muusikaga, mida loeb heaks ja väga huvitavaks kogemuseks ka endale.
Taavi Kull on Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri peadirigent. Ta lõpetas 2004 Tallinna Muusikakeskkooli, kus õppis klaverit ning koorijuhtimist. Järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koori- ning orkestridirigeerimise erialal prof Toomas Kapteni ja prof Paul Mägi juhendamisel. 2010 astus Taavi Kull Stockholmi Kuningliku Muusikakõrgkooli magistrantuuri, õpetajateks prof Daniel Harding ja prof Cecilia Rydinger-Alin. Taavi on osalenud Neeme ja Paavo Järvi meistrikursustel samuti Roland Zollmanni ja Lutz Köhleri meistriklassides. Ta on juhatanud selliseid orkestreid nagu Norrlands Operan SO, Gävle SO, Dalarna Sinfonietta, Västeros Sinfonietta, Norrköpping SO. 2015. aasta kevadel debüteeris Taavi Kull Eesti Muusikapäevade raames Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Alates 2014. aastast töötab ta dirigendina Vanemuise teatris.
Kätlin Virgo on TÜ puhkpilliorkestri Popsid dirigent ja Nõo Muusikakooli direktor. Popside juhtimist peab Kätlin väga suureks auks ja ta võtab seda ülesannet täie vastutustunde ja entusiasmiga. Kätlin ise on orkestriliige olnud 2009. aastast, tema pilliks on tromboon.