Kunstide keskuse töötajad
Margot Must on kunstide keskuse koordinaator, kes tegeleb keskuse igapäevatöö korraldamisega ainekursuste planeerimisest personalitööni ning samuti kommunikatsiooni, turunduse ja arendusülesannetega.
Tal on magistrikraad Leuveni ülikoolist Belgias, kus ta õppis interdistsiplinaarses Euroopa õpingute prorgrammis, bakalauereus Tartu Ülikoolist ning kliinilise gestaltpsühhoterapeudi diplom Taani õppeasutusest Gestalt Institute of Scandinavia. Lisaks on ta õppinud Itaalia Trento ülikoolis ja Perugia välismaalaste ülikoolis itaalia keelt ja kultuuri.
CV
margot.must [ät] ut.ee, tel: 737 6187; GSM: 50 63 686 (3686), Uppsala 10-204
Ene Paldre 0,75 on kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist.
Ta nõustab üliõpilasi õppetööalastes küsimustes ning jagab infot kunstide keskuse õppeainete kohta ja tegeleb ruumide broneerimisega. Ene poole saab pöörduda ka täiendusõpet ning VÕTAt puudutavate küsimustega.
ene.paldre [ät] ut.ee, tel: 737 5669, Uppsala 10-130
Maarja Nõmmik on kunstide keskuse õppekorralduse spetsialist ning samuit juhendab ta eesti ja inglise keeles krokii ja autoportree eesti ja inglise keelseid kursuseid.
Ta nõustab üliõpilasi õppetööalastes küsimustes ning jagab infot kunstide keskuse õppeainete kohta ja tegeleb ruumide broneerimisega. Maarja poole saab pöörduda ka täiendusõpet ning VÕTAt puudutavate küsimustega.
Nõmmik on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti bakalaureuse ja magistriõppe ning ta tegutseb ka vabakutselise maalikunstnikuna ja on Eesti Maalikunstnike Liidu ning Tartu Kunstnike Liidu liige.
CV
maarja.nommik [ät] ut.ee, tel: 737 6187, Uppsala 10-204
Tarmo Õunapuu 0,75 k on keskuse õppemeister, kes vastutab ruumide ja töövahendite korrashoiu ja ettevalmistuse eest.
ounapuut [ät] ut.ee, GSM: 52 478 74, Uppsala 10-208A
Akadeemilised töötajad
Kärt Summatavet on 2019/2020 õa Tartu Ülikooli vabade kunstide professor. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias metallikunsti eriala ja kaitsnud kunstidoktori väitekirja Kristjan Jaagu stipendiaadina Helsingis Aalto Ülikooli disainiosakonnas. Kärt Summatavet on Aalto Ülikooli doktor, loovuse ja loomemajanduse valdkonna ekspert, õppejõud, teadur, leiutaja ning ettevõtja. Ta on loonud rahvusvaheliselt edukaid tootearenduse projekte ülikoolidele, aga ka töötutele ja lisavajadustega inimestele üle Eesti.
Kärt Summatavet viib läbi loengu- ja seminarisarja: "Inspiratsiooniallikad ja mälumaastikud: traditsioon, inspiratsioon, innovatsioon". Kursused on mõeldud loovuse ja ettevõtlikkuse arendamiseks meie keele- ja kultuuripärandi loova mõtestamise kaudu.
Rauno Thomas Moss on maalikunstnik ning ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni õppejõud, kes omab lisaks maali bakalaureuse kraadile Tartu Ülikoolist ka Semiootika ja kulturoloogia magistri- ja doktorikraadi. Lisaks maalikunstile on ta tegelenud arvutigraafika ja kuraatori tööga ning avaldanud palju publitsistikat. Tal on olnud väga mitmeid isiku- ja ühisnäitusi Eestis ja välismaal. Moss on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu, Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Semiootika Seltsi liige ning kuulus aastatel 2009-2011 Tartu Kunstnike Liidu galeriide näituseplaani komisjoni.
Erialased tunnustused: 2010 – Ado Vabbe preemia, 2009 – Galerii Vaal Kunstipreemia, 2007 – 25+5 kauneimat raamatut nominent, 2006 - “Hüperkuup” III auhinnaline koht, Juri Lotmani mälestusmärgi konkursil, 2005 – Tartu noorkunstniku stipendium (AS Merko Tartu)
CV
rauno.moss [ät] ut.ee
Veiko Klemmer on kujutava kunsti assistent õpetades multimeedia kursuseid ja maali. Ta tegutseb ka aktiivselt kunstnikuna. Lisaks maalimisele tegeleb ta digitaalmaali, arvutigraafika ja 3D graafikaga. Klemmer on omandanud maalikunsti eriala magistrikraadi (2009) Tartu Ülikoolis.
Erialased tunnustused: 2014 – Loviisa kunstnike residentuur, 2009 – DoRa stipendium, 2008 – Wiiralti stipendium, 2007 – Kalmuse stipendium.
CV
veiko.klemmer [ät] ut.ee
Lauri Kärk on assistent (0,4 k), kes õpetab filmiajaloo kursuseid, olles filmiajaloolane ja -kriitik. Lisaks pika traditsiooniga Tartu Ülikooli filmikursusetele on ta õpetanud ka Tallinna Ülikoolis (BFM), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.
Kärk on lõpetanud 1979. a üleliidulise kinematograafia instituudi Moskvas filmiteaduse erialal cum laude. Ta on avaldanud kokku üle 500 filmialase kirjutise ning raamatu „Pildi sisse minek. Filmikirjutisi Tšehhovist virtual reality’ni 1977–1999” (2000).
Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali filmikriitika auhinna 1995 ning Eesti Kultuurkapitali filmiraamatu auhinna 2000. Korduvalt tunnistatud ajakirja Teater. Muusika. Kino. laureaadiks (viimati 2015) ning pävinud mitmeid teisi tunnustusi.
Kodulehekülg
lauri.kark [ät] ut.ee
SÜGISSEMESTRI 2019/2020 ÕPPEJÕUD ON VEEL
Aveli Asber eesti rahvatantsujuht ja koreograaf. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži tantsuõpetaja erialal ja tal on rahvatantsuspetsialisti kutsekvalifikatsiooni IV tase. Alates 2005. aastast on Asber Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli kunstiline juht. Ta on koostanud ja toimetanud raamatu "Maido Saare tantsud I" (Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2007) ja "Maido Saare tantsud II" (Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, 2015). Tartu Üliõpilasmaja ja kunstide keskuse koostöö raames saavad tudengid alates 2018/2019 õppeaastast soovi korral ainepunkte osaledes rahvakunstiansabli töös kursuse "Eesti rahvatants" raames.
aveliasber [ät] gmail.com
Sveta Bogomolova on Tartus tegutsev kunstnik, kes kasutab väga erinevaid meediume, sh videot ja animatsiooni. Ta on ka õppejõud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Kunstide keskuses õpetab ta klassikalist animatsiooni. Vaata: portfoolio ja CV.
sveta.bogomolova [ät] gmail.com
Monika Hint on aastatepikkuse kogemusega pärandtehnoloogia meister, kes on oma loomingulises tegevuses eksperimenteerinud paljude põnevate tehnoloogiate ja materjalidega. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili eriala ja pärandtehnoloogia magistriõppe. Oma magistritöös uuris Monika Hint luutöötlemise tehnoloogiad. Vaata lähemalt.
monika.hint [ät] gmail.com
Markus Kasemaa on rahvusvahelise haardega kunstnik, kes õpetab kunstide keskuses improvisatsioonilist joonistamist. Sündinud 1972. aastal ning õppinud Tartu Kunstikooli skulptuuriosakonnas (1990-1991) ning Tartu Ülikooli maaliosakonnas (1991-1995). Ta on alates 1997. aastast on Eesti Kunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige. Vaata lähemalt.
markus.kasemaa [ät] gmail.com
Lilian Langsepp on ülikooli õppejõud alates 1995. aastast ning ta töötab õpetajana ka H. Elleri nimelise Tartu Muusikakoolis (harf, kontrapunkt). Ta on Eesti Muusikateaduse Seltsi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti ja kunstiühing Pallas liige. Alates Tartu Vanamuusika Festivali „Orient et Occident“ loomisest 1996. aastal kuni tänaseni on ta selle konsultant, paljude materjalide (kaas)autor ja trükiste toimetaja. Lilian Langsepp on ka filosoofia doktorant, keskendudes muusika taju filosoofilisele analüüsile. Kunstide keskuses õpetab ta kursustkursuseid: "Laulmine Gregooriuse laulu baasil".
lilian.langsepp [ät] gmail.com
Kadri Lepasson on kandlemängija ja pikaajalise kogemusega rahvalaulu, -tantsu ja pillimängu õpetaja. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, pärimusmuusika/folklooriõpetaja eriala ning töötab Rahvakultuuri Keskuses juhendaja ja õpetajana. Kunstide keskuses juhendab ta koos Katariina Tirmastega pärimustantsu kursust. Vaata lähemalt.
Kuno Kerge on Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent. Tartu Üliõpilasmaja ja kunstide keskuse koostöö raames saavad tudengid alates 2018/2019 õppeaastast soovi korral ainepunkte osaledes koori töös kursuse "Meeskoor" raames.
dirigent [ät] tam.eu
Taavi Kull
Piia Rand on tunnustatud käsitöö ja rahvarõiva meister, kelle sulest ilmus 2013. aastal ka raamat “Eesti kirivööd”. Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi käsitööõpetaja eriala ning töötanud aastaid käsitööõpetajana. Vaata lähemalt.
Iñaki Sandoval on Viljandi kultuuriakadeemia direktor ning džässmuusika professor, kes viib kunstide keskuses läbi ingliskeelset kursust džässmuusika ajaloost. Ta on Hispaanias tuntud džässmuusik ja pianist, kelle sooloesinemised kui ka kontserdid oma trioga on viinud teda esinemistele ja meistriklasside läbiviimisele Hispaanias, Euroopas ja Ameerikas. 2014-2015 oli ta Barcelona Liceu konservatooriumi dekaan ning aastatel 2003-2015 konservatooriumi džässiosakonna juht ja asutaja. Vaata lähemalt.
inaki.sandoval [ät] ut.ee
Katariina Tirmaste
Matti Vainio on Soome kunstnik, kes õpetab kunstide keskuses kunsti vaatlemist ja analüüsi lähtudes kunstniku vaatenurgast. Kursus on inglise keelne. 2013. aastal omandas ta magistrikraadi Aalto ülikooli kunsti, disaini ja arhitektuuri koolis. Tal on osalenud arvukatel üksik- ja ühisnäitustel Soomes, Eestis ja mujal. Vainio kuulub Soome maalikunstnike ning Helsingi kunstnike liitu. Vaata lähemalt.
matti.vainio10 [ät] gmail.com