Täiendusõpe kunstide keskuses Tartus
Kunstide keskuses saab ennast täiendada lühiajaliselt toimuvate koolituste või läbi semestri kestvate tasemeõppe kursuste raames, kus õppetöö toimub koos tudengitega.
Tutvuge täiendusõppe korralduse ja kvaliteedi tagamise alustega Tartu Ülikoolis veebiaadressil https://www.ut.ee/et/koolitus/kontaktid-ja-korralduslik-info
Koolitus
Koolitustele saab registreeruda koolituste veebilehe või ÕIS-i täiendusõppeprogrammide otsingu kaudu.
Kui olete kursuse toimumiseks vajalik osalejate arv on täitunud, saadame Teile arve kursusel osalemiseks.
Arve saadetakse elektrooniliselt meiliaadressile, mis on märgitud koolituse eest tasuja andmetesse.
Koolituse eest maksmine ja tagastamine toimub vastavalt "Õppetasu maksmise, sellest vabastamise ning tagastamise tingimustele ja korrale. (1. jaanuar 2014).
Koolituse hinnad sõltuvad koolituse suurusest, materjalidest, koolitaja tasust, kululõivudest jms.
- Füüsilisest isikust maksjana on tuludeklaratsioonis võimalik taotleda tulumaksu tagastust.
- Kokkuleppel on pikemate täiendusõppe programmide eest võimalik tasuda osade kaupa.
NB! Tartu Ülikool on Eesti Töötukassa koolituspartner. Tartu Ülikooli majandustegevusteate registreerimise number Eesti Hariduse Infosüsteemis on 169617.
Koolitusest loobumisel, palume sellest meile kohe teada anda programmijuhi meiliaadressil kunstide.keskus [ät] ut.ee või tuua / saata vabas vormis paberil avaldus Uppsala 10-130, Tartu 51003, millele palume märkida ees- ja perekonna nimi ja loobumise põhjus.
Kui täiendusõppe tellija loobub koolitusest, on ülikoolil õigus nõuda (kehtib ka esitatud, kuid veel maksmata arve puhul):
30% õppetasust, kui loobumisest teatatakse vähemalt viis tööpäeva enne täiendusõppe algust;
50% õppetasust, kui loobumisest teatatakse vähem kui viis, kuid vähemalt kaks tööpäeva enne täiendusõppe algust.
100% õppetasust, kui loobumisest teatatakse nimetatud tähtaegadest hiljem.
Tasemeõppeaine
Tasemeõppeainesse registreerumiseks tuleks tutvuda õppeaine infoga õppeinfosüsteemis (vt: eeldusained, läbimise tingimused, ajakava jms), klõpsates huvipakkuva õppeaine nimel. Õppeainete lühitutvustused leiab alateemade kaupa vasakpoolsest rippmenüüst.
Seejärel tuleb täita AVALDUS, allkirjastada see digitaalselt ja saata: kunstide.keskus [ät] ut.ee või saata paberil allkirjastatud avaldus kunstide keskusesse (Uppsala 10, 51003 Tartu). Avalduse saab ka ise kohale tuua Uppsala 10, ruum 130. Täpsem info 737 5669 või 737 6187.
Kui tasemeõppeaine algab tavapärasest semestri algusest hiljem ning sinna on veel vabu kohti, on võimalik registreeruda kursuse alguseni.
Tasemeõppeainete eest tasumine toimub ülikoolis kehtiva ainepunkti hinna alusel. Ühe ainepunkti (EAP) hind 2020/2021. õ/a sügissemestril on humanitaarvaldkonnas 40€. Seega maksab 3EAP kursus 120€. Kuna tasemeõppeaine kursused on peamiselt suunatud tudengitele, siis ei lisandu tasemeõppe kursuste hinnale käibemaksu.
Tasemeõppeainest loobumisel on kunstide keskusel õigus programmitasu täielikult tagastada, kui osaleja soovib loobuda peale kursuse esimest kontaktõpet (so õppetöö loengu, seminari, kollokviumi, praktikumi, e-õppe või individuaaltunni vormis) ning teatab loobumisest kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis nii pea kui võimalik, kuid mitte hiljem kui seitsme päeva jooksul alates õppetöö algusest.
Kui õppija ei teata kirjalikult loobumisest antud tingimustel, siis ei ole kunstide keskus kohustatud tasemeõppe programmitasu tagastama.
Lõpudokument
Alates maist 2016 väljastab Tartu Ülikool digitaalseid täiendusõppe lõpudokumente – tunnistusi (koos lisaga), kui kursuse lõppedes toimub hindamine.
Digitaalsed täiendusõppe lõpudokumendid tõestatakse Tartu Ülikooli digitempliga. See kinnitab, et Tartu Ülikool on väljastanud konkreetse digitaalse dokumendi ning seda dokumenti ei ole vahepeal muudetud. Digitaalne dokument on kehtiv digiümbrikus, millel on näha ka tõendaja ja tõendamise aeg, seetõttu tuleb salvestada kindlasti kogu digiümbrik, mitte ainult selles olev fail.
Koolituse läbinule saadetakse e-kirjaga link, kust saab dokumendi alla laadida. Link on saatmispäevast alates aktiivne ühe aasta. Koolituse läbimist tõendav dokument on PDF-formaadis, digitaalne kinnitus (digiümbrik) BDOC-formaadis. Digitaalselt tõendatud dokumendi avamiseks vajate ID-kaardi tarkvara, mille saate alla laadida siit.
Lõpudokumendiga seotud küsimuste või probleemide korral kirjutage palun taiendusope [ät] ut.ee.