Teadus- ja loometegevus
Teadus- ja loometööd tehakse rahvusliku käsitöö osakonnas väga mitmesugustes suundades, mis on moel või teisel seotud käsitööga. Osakonna missioon on hoida ja edendada paikkondlikku ja rahvuslikku traditsiooni käsitöötehnikate valdkonnas, vaata edasi
Kuivõrd igapäevase õppetöö raames tegeleme käsitöövaldkondade õpetamisega, on loomulik ja vajalik keskendada meie uurimistegevused valdkonnale, mida tähistame kõige laiemas mõttes väljendiga käeline pärand. Käelise pärandi all peame silmas vaimse kultuuripärandi osa, mida on võimalik eelnevalt põlvkonnalt omandada füüsiliselt koos tegutsemise, harjutamise ja isikliku läbikogemise kaudu, nagu omandatakse emakeelt.
RKO kitsamasse huvivaldkonda kuulub pärandtehnoloogia: loov tehniline ja kultuuriline praktika, rakendused ja arendused, mis lähtuvad traditsioonilistest paikkondlikest käsitöötehnikatest, kujunduspõhimõtetest ja oskustest.
Võimalik on õppida pärandtehnoloogia magistriõppes, mis loob arengueeldused professionaalsetele käsitöölistele, uurijatele ja loomevaldkonna spetsialistidele. Samadest ideedest on kantud ka osakonna loometegevus: enamike õppejõudude ja üliõpilaste loomingu keskmes on pärandi rakendamine kaasajas.
NB! Pärandtehnoloogia magistriõppesse alates 2020. aastast vastuvõttu enam ei toimu, selle asemel on 2020.a võimalik kandideerida rahvusliku käsitöö ja muusika osakondade ühisõppekavale Kultuuripärandi loovrakendused.