Kaasaegsed lähenemised vene keele õpetamisel Eesti koolides
Maht: 0,25 EAP
Hind: 50 € (hind sisaldab koolitust ja materjale)
Toimumiskoht: TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja (Turu 7, Viljandi).
Eraisiku poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna. Tulumaksusoodustus 20% on antud kursuse puhul 10 eurot, mis tagastatakse vastavalt tulumaksuseadusele (paragr.26).
Õppejõud: Aleksei Razin (GAME clubi loovjuht, mängu arhitekt ja TLÜ (Hariduse juhtimine) magistrant. Teda inspireerib kõige rohkem mängu rõõm, jõud ning haaravus. Tänu oma 9-aastasele praktikale võib ta kindlalt öelda, et hästi konstrueeritud eesmärgipõhiline hariduslik mäng ei jäta kedagi osavõtmatuks. Baseerudes aktiivõpe põhimõtedele töötas Aleksei välja kaasaegse vene keele kursuse (Preemia: Aasta võõrkeelealane tegu 2014), uuendusliku karjääriõpetuse õppekava (35 akadeemilist tundi) ning ligi 200 mängu, mis arendavad RÕK üldpädevusi.
Sihtgrupp: vene keele õpetajad Eesti koolides.
Kursusel osaleja, kasutades uusi teadmisi oskab teha oma tundi kaasahaaravamaks, oskab mängulises vormis õpetada vene keele grammatikat, kasutada mänge, mis aitavad õpilastel ületada keelebarjääri ning kasutada kõnekeele arendamist stimuleerivaid harjutusi.
Koolituse eesmärgiks on tuua praktilisi näiteid, kuidas mängulises vormis saab õpetada vene keelt ja inspireerida õpilasi vene keele õppimisel.
Miks osaleda koolitusel? Viimased uuringud näitavad, et huvi vene keele vastu Eesti koolides tõuseb. Samas klassikaline, tekstidel põhinev õppemetoodika ei haara enam kaasaegse noori. Õpilastel on suurem huvi kõnekeele arendamiseks, mida oleks igapäevases elus vaja. Oma keele kursuse IVAN raames, mis sai Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt preemiat „Aasta võõrkeelealane tegu 2014“ on koolitaja valinud vene keele grammatikast kõige tähtsamad elemendid, mida just kõnekeeles on tarvis meeles pidada. Lisaks sellele töötas koolitaja välja terve rea mänge, mis lõhuvad keelebarjääre ja aktiveerivad sõnavara.
Kuidas seda saavutada? Suur osa Aleksei tegevusest on koolimängude korraldamine põhi- ja keskkooli õpilastele. Ta usub, et praktiline ja kogemusel põhinev õpe on ideaalne viis aitamaks koolinoortel omandada uusi oskusi ning eluks tähtsaid kompetentse. Lisaks on Aleksei veendunud, et mistahes õppemeetodit rakendades võiks olla üheks pidepunktiks hea tuju ja lõbus ajaviide, kuna sellises konditsioonis on inimene tõeliselt vastuvõtlik uuele informatsioonile ning tekib sisemine soov ennast arendada.
Koolituse ajakava:
10.00 - 11.30 Kaasaegse keeleõppe põhimõtted, uued trendid keeleõppes
11.30 - 13.00 Formaalsed, mitteformaalsed ning informaalsed õppemeetodid vene keele õpimisel. Mitteformaalse õhkonda loomine kui tähtis element effektiivse keele õpetamisel.
13.00 - 13.30 Paus
13.30 - 15.00 Mängude näited: mängud, mis stimuleeritavad kõnekeele arengut; mängud, mis aitavad kinnistada grammatikat; mängud, mis julgustavad noori ning aitavad üle saada keelebarjäärist.
15.00 - 16.00 Refleksioon. Tagasiside
Registreerimistähtaeg: 25.11.2015
Koolituse piirarv on täis!
Kontaktisik:
Keiu Org
täiendusõppe spetsialist
tel: 435 5236
keiu.org [ät] kultuur.edu.ee
Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu