Mänguline hääletöö
Eesmärk: Pakkuda teadmisi ja omakogemusi loomuliku hääle ja häälelise vabaduse saavutamiseks liikumise ja kujutlustööga. Tutvustada terapeutilise hääletöö võtteid hääle seadmises, korrashoius ja eneseregulatsioonis.
Sisu: Mängulise hääletöö baasmaterjal: hääl, keha, kujutlus ja tunded.
Häälesõbralik hääleseade: loomuliku hääle, kujutluse ja liikumise integreeritud kasutamine.
Harjutused ja häälemängud hääle parameetrite muutmiseks ning kvaliteedi parandamiseks soovitud suunas.
Sihtrühm: Muusikaõpetajad, tantsuõpetajad, näitlejad jt, hääletööga või hääle kui töövahendiga seotud spetsialistid.
Õppejõud:
RiinaTrumm, erialalt koorijuht. Aastast 1981 juhendanud erinevaid koore ja ansambleid erinevates institutsioonides. Seega ligi 30 aastat tegelenud kauneima, aga ka salapäraseima instrumendiga – inimhäälega. Koorijuhina on aastaid otsinud tehnikaid, meetodeid, kuidas see imepärane pill vabalt, loomulikult helisema panna. Erinevate hääleseadjate jagatud tarkused ja tema enda kogetud tarkused on tal aidanud luua meetodi, kuidas töö häälega muuta mänguliseks, loovaks, tunnetuslikuks ja tulemus nauditavaks. On töötanud Viljandi Kultuuriakadeemias hääleseade õppejõuna kirikumuusika osakonnas ja lavakunstide osakonnas. Käesoleval ajal annab hääletöö tunde lavakunstide osakonnas tantsukunsti õppekava üliõpilastele ja töötab Päevakeskuses “Singel” muusikaõpetajana ning Viljandi Huvikoolis häälejooga õpetajana.
Eve Lukk, MA, muusikaterapeut ja koolitaja, terapeutilise hääletöö rakendaja ja arendaja, kes õpetab muusika- ja hääleteraapia aineid Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi rakendusloome osakonna juures kunstiteraapiate bakalaureuse- ja magistriõppes. Eve huviorbiidis muusikateraapias on terapeutilise hääletöö meetodid ja laululoomise erinevad tehnikad. On hetkel Hamburgi Muusika- ja Teatriülikooli Muusikateraapia Instituudi doktorant, töö teema on seotud depressiivste häiretega noorte häälekogemustega (hääleimprovisatsioonid ja laululoomine) muusikateraapias. Eve Lukk on läbinud mitmed rahvusvahelised terapeutilise hääletöö ja muusikateraapia täiendkoolitused (sh. Hamburgi Muusika ja Teatriülikooli muusikateraapia koolituse 2002-2004, 2005-2006, Andersoni ülemehelilaulu, Werbek-laulu, Reznikoffi hääleteraapia, Franco vokaalteraapia, muusikalise psühhodraama kursused jm.). Ta on korraldanud ja läbi viinud arvukalt preventsiivseid enesearengukursusi terapeutilise hääletöö ja liikumise alal alates 2001.a. koos erinevate koolitajatega (Svea Sööt, Marika Tomberg, Kai Siidirätsep, Silva Valdt, Kaili Lass, Riina Trumm), samuti läbi viinud arvukalt terapeutilise suunitlusega häälekoolitusi õpetajatele ja lasteaednikele, muusikaõpetajatele, klienditeenindajatele, usaldustelefoni nõustajatele jt. huvilistele Avatud Meele Instituudi, Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli, Tallinna ja Tartu Rahvaülikooli, Tallinna Õpetajate Maja, Giidide Ühingu jt. asutustega koostöös. Regulaarsed muusikateraapia ja terapeutilise hääletöö rühmatreeningud ning individuaalteraapia on toimunud soovijatele alates 2001.a.
Maht: 8 tundi
Hind: kokkuleppel
Toimumispaik: liikumist võimaldav ruum
Osalejate arv: 10-20 inimest
Koolituse läbinu saab Tartu Ülikooli tunnistuse.
Kontaktisik:
Anu Sööt
etenduskunstide osakond
435 5246; 520 9424
anu.soot [ät] ut.ee