Protsessdraama töötuba: draamalugude loomine ja ülesehitus
Koolituse eesmärk on ühe draamaõppe vormi – protsessdraama - metoodika omandamine, tehnikate ja töövõtete praktiseerimine. Töötoas õpitakse praktiliste näidete ja ülesannete kaudu kavandama ja läbiviima protsessdraamat, mida saab kasutada interaktiivse ja loova meetodina aineõpetuses, väärtuskasvatuses, teatriõppes ja sotsiaalsete oskuste arendamises. Koolitus on praktiline, toimub rühmatöö vormis ja lõpeb loovtööde jagamisega. Koolitusega on kaasas protsessdraama käsiraamat:
Töötoas saab osaleda protsessdraamas ja praktiseerida läbiviimist, omandada protsessdraama töövõtteid ja tehnikaid, teada protsessdraama rakendusvõimalusi hariduses, õppida draamaprotsessi peegeldama ja analüüsima nii osaleja kui juhtija seisukohalt.
Programmi juht/ koolitaja: Katrin Nielsen (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)
Koolituse sisu: draamahariduse taust ja arengud Euroopas. Protsessdraama hariduses. Draamaõppe eesmärgid ja õppeväljundid. Rühma ettevalmistus. Draamalepe. Draamalugude kavandamine ja ülesehitus. Protsessdraama planeerimine ja läbiviimine. Töövõtted ja tehnikad ning nende rakendamine. Osalemine protsessdraamas. Draamaprotsessi analüüs ja hindamine.
Sihtrühm: üldhariduskoolide pedagoogid, huvijuhid, huvikoolide õpetajad, kunstialade õpetajad, õppejõud, sotsiaalpedagoogid jne.
Kontaktisik:
Heldi Ruiso (tel 5198 4096)
e-post: heldi.ruiso [ät] ut.ee