Registreerumine kevadsemestri ainetele on avatud!
Tartu Ülikooli kunstide keskus ootab kõiki õppijaid osalema kujutava kunsti, digi ja foto, muusika, filmikunsti, käsitöö ja disaini, teatri- ja tantsukunsti kursustele, et omandada üldkultuurilisi ning kunstidega seotud teadmisi ja praktilisi oskusi, mida loovalt rakendada oma põhierialal.
Algaval kevadsemestril pakume kunstide keskuses kõigile üliõpilastele võimalust osaleda ligi 40 ainekursusel, millest pooled toimuvad inglise keeles või paralleelselt kakskeelsena. Täiendusõppijatena on kursustele oodatud ka kõik huvilised väljastpoolt ülikooli. Kõikide kursuste täpsemad kirjeldused koos ainetele registreerumise infoga leiab siitsamast veebilehelt (vt ainevaldkondi vasakpoolses menüüs). Üliõpilased saavad kursustele registreeruda õppeinfosüsteemis kuni 7. veebruarini. Täiendusõppijad saavad täita avalduse, mis on koos täpsema infoga leitav siit.
Valikus on nii aineid, kus rõhk on loometööl (nt „Visandamine“, „Maalikursus – akt“) ja/või praktiliste loomeoskuste omandamisel (nt digipädevusi arendavad arvutigraafika ained), kui kursusi, mis keskenduvad kunstide ja nende kaudu ühiskonna analüüsile (nt Lauri Kärgi filmikursused). Heie Treieri kursus käsitleb 20. saj lõpu ja 21. saj alguse läänemaailma kunsti, vaadeldes kunsti muutumist teaduse, maalikunsti, fotograafia, arhitektuuri, filmi, video ja elektrooniliste kommunikatsioonitehnoloogiate ristumispunktidel. Teistlaadset lähenemisnurka pakub aga Soome kunstnik Matti Vanio seminaride sari „Kunsti vaadeldes“, kus kunstnikuga külastatakse galeriisid ja näituseid, et mitme erineva nurga alt kunstnike teostesse süveneda. Kursus, mis tuleb kasuks kõikidele erialadele, on kindlasti „Teadusillustratsioon“.
Uute vabaainetena lisanduvad kevadsemestril „Laisule kalligraafia“ ja „Peensule kalligraafia“, tantsu ja teatri valdkonnas kohtumissari „Tantsukunsti kütkes – koreograafilisi kohtumisi“ ja „Teatriklounaad“; muusikahuvilistel on kevadel võimalik läbida ingliskeelne täiesti veebipõhine muusikalookursus „Lääne muusikakultuur: I osa“; inglise keeles toimub ka uus põnev ruumikunsti kursus pealkirjaga „Ruumiinterventsioon“.
Viljandi Kultuuriakadeemiast vahendame Tartusse peamiselt käsitöökursusi, mis keskenduvad nii pärimusele, jätkusuutlikkusele kui ka disainile, lõimides traditsioonilisi käsitöötehnikaid kaasaegsesse tarbekeskkonda. Kevadisi käsitööaineid „Luu töötlemine ja esemete disainimine“ ning „Taimedega värvimine“ pakume intensiivkursustena.
Uuel semestril jätkub vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loengusari „Animatsioon: seest ja väljast“, mille eesmärgiks on tekitada huvi animafilmi vastu. Kevadsemestri fookusesse tõusevad stiiliküsimused ja animatsioonitehnikad. Nagu sügiselgi ilmestab loenguid filmiprogramm Tartu Elektriteatris.
Koostöös Tartu Üliõpilasmajaga pakub kunstide keskus võimalust saada ainepunkte osalemise eest Üliõpilasmaja kollektiivide töös (TÜ Akadeemiline Naiskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Puhkpilliorkester Popsid, TÜ Sümfooniaorkester, TÜ Rahvakunstiansambel, Tartu Üliõpilasteatri teatristuudio).
Kunstide keskuse kursused edendavad loomingulist mõtlemist, eneseväljendus- ja eksperimenteerimisjulgust, seoste ja nüansside märkamist, tunnetuslikku tajumeelt ning arendavad nii kunstispetsiifilisi teadmisi-oskusi kui ka erialade üleseid ja ülekantavaid oskusi. Lisaks hoiab kunstidega tegelemine vaimu värske ja hääles!
Kohtumiseni Tartus vanas anatoomikumis!
Jälgi kunstide keskust ka Facebookis.