TEHNIKASÕLTUVUS. KAS TUNNED END ÄRA?

Telefon läks katki. Sõbrad ei saa kätte, sõpru ei saa kätte. Töö seisab. Facebooki ilma arvutita ei pääse, arvutit kaasas ei ole. GPS on rivist väljas, selleks päevaks on uutesse kohtadesse minemisega lõpp. Kellelegi kurta ei ole. Paanika. Isoleeritus. Tuleb tuttav ette? Kas tunned end ära?
Millal Sa viimati vabatahtlikult oma nutiseadmed välja lülitasid? Millal Sul viimati kodus talvel elekter ära läks ja kuidas Sa sellega toime tulid? Rahulolevalt ja rõõmsalt? Panid küünla põlema, praadisid selle kohal muna ja tegid romantikat? Ilmselt mitte.
Mina, nagu ilmselt ka Sina, oma elu tehnikata ette ei kujuta. Mingi piirini on see kõik väga tore. Nii kaua, kuni meil on võimalus suvalisel hetkel sooja vee alla kümblema minna, igal ajal maailma asjadega kursis olla ning ilma suurema vaeva ja puuhõõrumiseta üks korralik lõunasöök valmistada, ei lähe inimesed veel hulluks. Nii kaua, kuni on veel kombeks aeg-ajalt rabamülkasse kiigata ja elu üle järele mõelda.
Aga kui kohustus iga oma einet Instagramis jagada söömist hakkab segama ning Facebooki chat sõpradega kokkusaamise mõttetuks muudab, on midagi valesti. Midagi on valesti, kui me ei ole võimelised ilma GPSi abita orienteeruma ega valmis vajadusel mõne asja käsitsi kirja panema.
Ühiskonnakriitilised gaidid on otsustanud midagi ette võtta. Käesolev fotonäitus on valminud Gaidide Maailmaliidu (WAGGGS) projekti raames, mille eesmärk on läbi pildistamise edastada sotsiaalset sõnumit. Ülemaailmsest teemast “Ema ja lapse tervis” sai Eesti heaolutingimustes “Tehnikasõltuvus. Kas tunned end ära?”, et juhtida tähelepanu tehnoloogia ja sotsiaalmeedia vastuolulisele rollile inimeste igapäevasuhtluses. Fotode autorid on 16-20 aastased vanemgaidid.